A téli időszakban bőrünk intenzív terhelésnek van kitéve. Több törődést és ápolást igényel, mert a bőr anyagcseréje lassabban működik, mégis védekeznie kell a hőmérséklet ingadozás ellen. A hideg, az erős szél és a meleg fűtött lakás kiszáríthatja bőrünket, kipirosodást és később viszkető érzést is okozhat. Az ételek csökkent vitamintartalma, a friss levegő és a mozgás hiánya is hozzájárul a bőr szárazságához, fakó színéhez, sérülékenységéhez. 

Nyolc Celsius-fok alatt a bőr természetes védőtakarója nem képes normális mértékben újratermelődni. A környezeti szárazságtól a bőr vízhiányos lesz, ami csak a megfelelő kozmetikumok használatával javítható.

Megfelelő arckrémek  télidőre…

Olyan arckrém kell, ami kezeli a környezeti hatások következményeit. Az arclemosó télen alkoholmentes, mert az alkohol elvonja a bőrből a vizet. Arctejet használjunk!

Télen a zsírfélékből (faggyú, szaruzsír, verejték) kevesebb termelődik.

A normál és szárazabb bőr ilyenkor zsírosabb krémet kíván. Jók a telített zsírokban gazdag olajok és viaszok. Ezek képesek megvédeni a bőrt.

Nappali krémünk bőrpuhító hatású legyen, plusz táplálóbb és zsírosabb éjszakai krémet használjunk. Lehet például a kedvenc termékcsalád intenzívebb bőrápolóját. 

Az éjszakai krém kizárólag jól felszívódó anyagokból álljon, hogy ne akadályozza a bőr légzését. A modern biotechnológiában sok ilyen hatóanyaggal találkozhatunk. Az éjszakai krém alá vigyük fel a bőrtípusnak megfelelő boostert, vagy szérumot ezek csodás kiegészítői a krémek hatóanyagainak. 

Bőrradír, szauna, olajfürdő

Arcradírozás az elhalt hámsejtek eltávolítására télen főleg javasolt.  Nem kell azonban túlzásba vinni. Heti 1-2 alkalommal elegendő. Alkalmazzunk  a bőrtípusnak megfelelő, bőrradírt. A testünket is radírozzuk le például Ilcsi Fitoösztrogénes olajához tengeri sót, vagy nádcukrot keverve dörzsöljük át hetente egyszer az egész testet és emellett használjunk testápolót, testvajat. A bőr vérkeringését fokozhatjuk, ha a krémek használata előtt puha kefével vagy kesztyűvel megmasszírozzuk arcunkat. Remek a hideg-meleg váltakozó arcfürdő. Szintén jótékony hatású az illóolajos arcgőzölés. Rendszeres szaunázással kiválóan erősíthető az immunrendszer, és a bőr is megtisztul a salakanyagoktól. Télen optimális az egy olajos arcmasszázs is. A hidegben lassabb a bőr megújulása, ezért a téli hónapokban előtérbe kerülnek a bőr vérkeringését fokozó, meleget adó kezelések, pakolások is.

Próbáltad már a Vénusz maszkot?  Ugorj be, próbáld ki a Veda Yoga Kozmetikánkban! A hideg kezek és lábak jellemzőek télen. Erőre kaphatnak egy meleg fürdő, masszázs után. A meleg fürdőnkbe olajat vagy aromaolajokat keverhetünk(rozmaring, gyömbér, fahéj, levendula pár csepp oldószerben oldva) mi arcgőzölésnél az Illomixet használjuk!:-)

Tipp: Kényeztésként bőrünket vitaminos, energetizáló pakolásokkal táplálhatjuk . Kérj tanácsot Neked épp mi tenné jót, a bőrtípusodnak megfelelően. 

…és ne hagyd otthon az ajakápolódat ! Az ajkak nagyon könnyen dehidratálódnak.  Érdemes nyugtató hatásút választani, olyat, amelyben a következő összetevők találhatók: méhviasz (Cera alba), Shea vaj, jojoba olaj, kakaóvaj, F-vitamin, karottaolaj, körömvirágolaj, aloe vera. Ezek mind zsírfélék és/vagy nyugtató hatóanyagok.  Ilcsinek van új ajakpolója, fedezd fel!

A téli sportok szerelmeseinek Főleg a téli sportolás alkalmával fontos, a krém, amit felteszünk vitaminos védőréteget képezzen az arcon. A fagytól és az UV-sugaraktól is védeni kell a bőrt hegyvidéken.  Tipp: A szervezetünk télen kevesebb D-vitaminhoz jut, mint a napfényes évszakokban, így  ha tehetjük, sétáljunk a szabad levegőn, és sütkérezzünk a téli napon!

error: Content is protected !!