A családállításról

A családállítás módszere Bert Hellinger német pszichoterapeuta nevéhez fűződik. Működésének alapja Rupert Sheldrake biológus morfogenetikus mezőnek nevezett „információs hálója”, mely szerint az élőlények között (láthatatlanul, tudattalanul) kapcsolat van. Így elődeink, őseink élettörténete sok esetben befolyásolja jelenünket, életünket, boldogulásunkat, egészségünket.

A családrendszerben mindig szigorú törvények uralkodnak, ezen törvények, szabályok megsértése pedig mindig következménnyel jár. (pénztelenség, önértékelési zavar, párkapcsolati problémák, stb.) A családállítás során feltérképezzük a család rendszerét és azt, hogy hol és mikor sérült a rend problémát okozva így a jelenben. Amint rápillantunk őseink sorsára, életére, máris elindul egyfajta kiegyenlítődés, javulás. Oldómondatokkal segítünk abban, hogy a múltbeli stresszes helyzet feloldódjon és a családi lélek, lelkiismeret megnyugodjon. Visszaadjuk azokat a sorsokat, nehézségeket, fogadalmakat, amik nem hozzánk tartoznak, csak őseinktől átvéve (nekik tudattalanul „segítve”) magunkévá tettük és amelyek minket hiányban tartanak, megfosztanak minket a boldogságtól, bőségtől, egészségtől.

Hogyan történik a családállítás? Csoportos családállítás során a résztvevők körben ülnek. Az állítást vezető mellé kiül az a személy, aki szeretné problémáját felállítani, megoldani. Röviden elmondja a csoport előtt mivel szeretne foglalkozni, mi okoz most nehézséget az életében. Ezután az állításvezető megkéri őt, hogy válassza ki a csoportból azokat a személyeket, akik az ő családtagjait fogják megszemélyesíteni. (A résztvevők, vagy más néven képviselők nem ismerik ezeket a családtagokat, sőt, néha magát az állítást kérőt sem. Ettől függetlenül ahogy a képviselő beáll a térbe, úgy fog viselkedni és működni, azt fogja mutatni, amit a kliens családtagja érzett. ) Megmutatkoznak azok az érzelmek, viszonyulások, kötelékek, amelyek a lélek mélyén lakoznak. Ez a kép, sokszor nem felel meg annak, amit a fizikai valóságban családunkról látunk. Az állítást kérő először kívülről szemléli az eseményeket (később ő is beállhat a saját szerepébe), rálátást kap családja elakadásaira, melyet így képessé válik tudatosítani és feloldani. Amikor a család összes tagja (a képviselők) jól érzi magát a térben, a helyén van, a lélek könnyeddé válik és az állítás befejeződik.

Családállítás kineziológiával

A hellingeri családállítás általában a jelenből indul, fokozatosan megy visszafelé az időben addig a pontig, ahol a családi rendszer sérült. Kineziológiával viszont lehetőség van már az állítás elején célzottan ahhoz a generációs őshöz, vagy ahhoz az inkarnációs eseményhez visszamenni, ahol a jelenlegi probléma gyökere van. Izomteszteléssel megkeressük azt a kort, ahol a felállítást végezni kell. Ezzel konkrétabbá, gyorsabbá és célzottabbá tehetjük a módszert. Egy-egy állítás során mindig csak annyi információ mutatkozik meg a térben, amit az állítást kérő ott akkor adott helyzetben és időben elbír, befogadni képes. Egy probléma megoldásához néha elég egy állítás (főleg, ha a családállítás mellett más módszerekkel is dolgozik problémái megoldásán). Néha viszont szükséges az ügyeket többször is felállítani, hiszen egy átfogóbb, mélyebb elakadásnak nem csak egy oka lehet.

Az állítások között 3-4 hétnek el kell telnie és más módszerekkel kombinálva is ajánlott ezt a szünetet betartani. Természetesen a módszer lényegét leírni és szavakba önteni sokkal nehezebb, mint élőben megtapasztalni. Ezért inkább gyere el és próbáld ki, érezd meg saját bőrödön, milyen csodás, „megmagyarázhatatlan” módszer is ez.

Amennyiben először csak ismerkednél a családállítással jöhetsz képviselőnek. Ez azt jelenti, hogy saját ügyet nem hozol, nem kérsz állítást, csak mások fognak téged saját állításukba szereplőnek beválasztani. (Ezeket a rádruházott szerepeket is mindig érdemes megfigyelni, hiszen a saját életedben ezekben a minőségekben te is oldódsz) Így nem véletlen, hogy miért választanak ki téged anya vagy apaszerepre, agressziónak vagy éppen boldogságnak. (Személyeket és fogalmakat is megtestesítünk)

Nézz rá őseidre! Nézd őket úgy, ahogy eddig még soha! Lásd meg bennük azt, amit eddig nem láttál! Értsd meg őket, hogy megérthesd önmagad! Lásd a sorsukat, a választásukat, a veszteségeiket, hogy elfogadd és megváltoztathasd a sajátodat

Időpont: 2025. április 6. vasárnap 10.00-18.00

Helyszín: Veda Yoga Stúdió 2360 Gyál, Szent István u. 23.  

Ár: 25000 ft állítással vagy, 11.000 ft segítőként

Az állítást vezeti: Tiderle Viktória kineziológus, családállítás vezető

Jelentkezés: Balogh Zita, baloghzita8@gmail.com 0620-534-8110

error: Content is protected !!